KS Wolf Team

rok 2017

Trasa wyścigów w Szamotułach-Koźlu

post thumbnail

Powspominajmy.

- PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ - MISTRZOSTWA POLSKI PSICH ZAPRZĘGÓW 2016 SZAMOTUŁY.

Jeśli chcecie zobaczyć jak były zorganizowane mistrzostwa, jak wyglądają trasy w Szamotułach-Koźlu zobaczcie film.

Film

Targi Zoologiczne Warsaw Animals Days

post thumbnail

Targi Zoologiczne Warsaw Animals Days.

Targi Zoologiczne Warsaw Animals Days to największe i najlepsze targi zoologiczne w Polsce.

Wydarzenie interesujące wszystkich miłośników zwierząt – zwłaszcza rodziny z dziećmi. Wystawy zwierząt, przegląd rynku usług i produktów dla zwierząt, a także seria spotkań edukacyjnych o tym, jak zadbać o swojego pupila – słowem wszystko dla zwierząt i o zwierzętach w jednym miejscu.

Powiat wspiera sport psich zaprzęgów

post thumbnail

Powiat wspiera sport psich zaprzęgów.

Starosta Szamotulski przekazał klubowi Wolf Team naszywki z herbem Powiatu. Niebawem znajdą się one na klubowych ubraniach.

Wyścigi psich Zaprzęgów, które w ubiegłym roku aż dwukrotnie odbyły się w Koźlu, bez wątpienia skradły serca mieszkańców. Ta widowiskowa i nietypowa zarazem dyscyplina sportu zyskała również duże uznanie Powiatu Szamotulskiego. Samorząd wsparł bowiem listopadowe zawody finansowo, zaś Starosta Józef Kwaśniewicz objął nad nimi patronat honorowy.

Na początku tygodnia przedstawiciele KS Wolf Team (organizatorzy wyścigów) – Prezes Jarosław Piosik i Wice Prezes Paweł Pawlak odwiedzili Starostę, który przekazał im naszywki z herbem Powiatu. Niebawem znajdą się one na ubraniach klubowych, a dzięki temu Powiat Szamotulski reprezentowany będzie wszędzie tam, gdzie zawodnicy KS Wolf Team wraz z psimi zaprzęgami walczyć będą o najwyższe lokaty.

Zobacz plakat

MISTRZOSTWA POLSKI Szamotuły/Koźle 2016

post thumbnail

Mistrzostwa Polski - Wyścigi psich zaprzęgów.

RANGA: Mistrzostwa Polski Dryland, Puchar Polski Dryland, Biegi o licencję zawodniczą, Biegi o licencję użytkową dla psów, Puchar Samoyeda.

W dniach 5 i 6 listopada 2016 r. odbyły się wyścigi psich zaprzęgów. Organizatorem mistrzostw był klub sportowy „Wolf Team" Szamotuły. Zawody odbyły się na dwóch specjalnie przygotowanych i oznaczonych trasach biegowych o długości 4 i 6 km w zróżnicowanym terenie. Większość trasy przebiegała przez teren leśny Leśnictwa Wielonek i Leśnictwa Ostrolesie.

W zawodach wzięło udział 170 zawodników wraz ze swoimi psimi towarzyszami. Wśród uczestników nie zabrakło 4-krotnego mistrza świata i zarazem najlepszego polskiego zawodnika wyścigów psich zaprzęgów - p. Igora Tracza. Zawody rozgrywano w wielu kategoriach. Startowały załogi składające się z różnych kombinacji : zawodnik + 6 psów + wózek, zawodnik + 4 psy + wózek, zawodnik + 3 psy + wózek, zawodnik + 2 psy + hulajnoga, zawodnik + 1 pies. Czworonogi biorące udział w zawodach to psy różnych ras, o różnej wielkości i umaszczeniu, wszystkie zadbane i w doskonałej kondycji.

Organizator KS "Wolf Team" pod patronatem Starosty powiatu Szamotulskiego Pana Józefa Kwaśniewicza. Patronat medialny: TVP Polonia. Główny sponsor zawodów: Josera.

MISTRZOSTWA POLSKI Szamotuły 2016

post thumbnail

Mistrzostwa Polski - Wyścigi psich zaprzęgów.

Zapraszamy na wyścigi psich zaprzęgów w ramach Mistrzostw Polski, które odbędą się 5/6 listopada (sobota, niedziela) w Koźlu gm. Szamotuły (boisko).

Mistrzostwa Polski Dryland, Puchar Polski Dryland, Puchar Samoyeda, Biegi o licencje zawodniczą, Biegi o licencję użytkową dla psów

Zgłoszenie na Mistrzostwa Polski • Zgłoszenie do Ligi Zaprzęgowej

Zawody organizuje KS "Wolf Team" pod patronatem Starosty powiatu Szamotulskiego Pana Józefa Kwaśniewicza. Patronat medialny: TVP Polonia. Główny sponsor zawodów: Josera.

Zobacz plakat

"Syn Królowej Śniegu"

post thumbnail

"Syn Królowej Śniegu" to najnowsza produkcja Piotra Mikołajczaka.

Zdjęcia do tego filmu powstają w Szamotułach. W obsadzie m.in. Franciszek Pieczka, Anna Seniuk, Ewa Szykulska, Michalina Olszańska, Rafał Fudalej i Maciej Bożek. W filmie wystąpią także nasze psy Buba i Lamia.

"Syn Królowej Śniegu" łączy cechy dramatu i współczesnej baśni, w której dobro walczy ze złem. Jego akcja rozgrywa się w dwóch przeplatających się ze sobą wymiarach - realistycznym oraz poetycko-baśniowym.

Przystąpienie do Polskiego Związku Sportów Psich Zaprzęgów

post thumbnail

Polski Związek Sportu Psich Zaprzęgów

Polski Związek Sportu Psich Zaprzęgów jest polskim związkiem sportowym zrzeszającym kluby sportowe, związki sportowe oraz inne osoby prawne działające w sporcie psich zaprzęgów.

Uchwałą Walnego Zebrania Członków zadecydowaliśmy o wystąpienie z prośbą do Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów o przyjęcie w poczet członków Związku.

Złożenie wniosku do Starostwa Powiatu Szamotulskiego o rejestrację Klubu!

Jesteśmy gotowi do oficjalnej rejestracji Klubu!

Założyliśmy Klub, teraz pora o dopełnienie formalności. Złożyliśmy wniosek do Starostwa Powiatowego w Szamotułach o wpisanie naszego klubu "Wolf Team" do rejestru Starosty.

Zebranie założycielskie Klubu!

post thumbnail

Zakładamy klub sportowy!

W dniu 31.05.2016 roku z inicjatywy Jarosława Piosika zebrała się grupa miłośników psów ras północnych i podjęła uchwałę o utworzeniu stowarzyszenia pod nazwą Klub Sportowy "Wolf Team". Nazwa Klubu miała odzwierciedlać ideę zespołu jaki stanowią ludzie i potomkowie wilków - husky w sportach zaprzęgowych.

Wybrano Zarząd Klubu Sportowego „Wolf Team”: Jarosława Piosika – na prezesa zarządu, Pawła Pawlaka - na wiceprezesa/sekretarza zarządu, Klaudię Napieraj – skarbnika zarządu. Wybrano także Komisję Rewizyjną w składzie: Krystian Napieraj – przewodniczący komisji rewizyjnej i Mirosław Przewoźny–członek komisji rewizyjnej.